We noticed that you may be viewing poland.4life.com from a different country. To get the best experience we suggest double checking that you're on the website closest to you.

Uwolnij moc swojego umysłu: 5 sposobów na wspieranie zdrowia mózgu

Uwolnij moc swojego umysłu: 5 sposobów na wspieranie zdrowia mózgu
Kopiuj adres URL

Data publikacji: Sierpień 2023 r.


W chłodne miesiące wszyscy wypatrujemy lata, chcąc cieszyć się słoneczną pogodą i wypoczynkiem, ale gdy w końcu ono nadchodzi, pochłania nas stres związany z organizacją urlopu, wyjazdu na obóz, uporządkowaniem spraw przed nieobecnością w pracy itp., co sprawia, że szybko odczuwamy psychiczne zmęczenie i wyczerpanie.

A skoro o tym mowa: czy zdarzyło Ci się pomyśleć, jak ważne jest zdrowie mózgu? Często nie doceniamy jego znaczenia, ale wraz z wiekiem w mózgu zaczynają zachodzić różne zmiany, dlatego tak ważne jest prawidłowe odżywianie i ćwiczenie „szarych komórek”.

W wynikach jednego z badań czytamy, że „po 40. roku życia objętość i masa mózgu zmniejszają się w tempie 5% na dekadę”.

Nie masz jednak czego się obawiać, ponieważ dbanie o mózg jest łatwiejsze, niż sądzisz.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak poprawić sprawność umysłu.


Ruszaj się!

Ćwiczenia, np. trening aerobowy, trening siłowy, a nawet joga, mogą wspomagać zdrowie mózgu. Badania wykazały, że osoby prowadzące aktywny styl życia mają wyższy poziom białek mózgowych, które wzmacniają połączenia neuronowe, poprawiając pamięć i funkcje poznawcze.

Rozwiązuj łamigłówki

Z badań wynika, że regularne rozwiązywanie krzyżówek i innego rodzaju łamigłówek może przyczyniać się do wzmocnienia połączeń między komórkami mózgowymi oraz poprawy sprawności umysłowej i pamięci krótkotrwałej.

Takie relaksujące hobby nie tylko korzystnie wpływa na mózg, ale może również poprawiać nastrój!

Ogranicz stres

Czy wiesz, że stres może mieć negatywny wpływ na mózg? Wyniki jednego z przeprowadzonych badań pokazały, że w okresie 5 lat skoki poziomu kortyzolu (nazywanego hormonem stresu) w ślinie powodowały zmniejszenie objętości hipokampu. Ta część mózgu odgrywa ważną rolę w uczeniu się i procesach związanych z pamięcią.

Spożywaj pokarmy wspomagające pracę mózgu

Niektóre składniki odżywcze i związki mineralne mogą wspierać prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Są to między innymi:

Magnez:

Magnez to pierwiastek chemiczny i ważny minerał uczestniczący w różnych procesach biochemicznych zachodzących w ludzkim organizmie.

Według EFSA magnez odgrywa kluczową rolę we wspieraniu wielu funkcji ciała i umysłu, dlatego warto przyjmować go w odpowiednich ilościach, aby zapewnić ich prawidłowe działanie!

Magnez można znaleźć w różnego rodzaju żywności, takiej jak orzechy, nasiona, produkty pełnoziarniste, zielone warzywa liściaste i niektóre gatunki ryb. Jest również dostępny w suplementach diety oferowanych w różnej postaci.


Czy wiesz, które produkty 4Life zawierają magnez? Zobacz poniżej!


Ekstrakt z bakopy drobnolistnej:

znany również pod łacińską nazwą Bacopa monnieri, jest suplementem ziołowym pozyskiwanym z tradycyjnej indyjskiej rośliny leczniczej. Jest wykorzystywany od wielu wieków w medycynie ajurwedyjskiej do poprawy funkcji poznawczych oraz wspierania samopoczucia psychicznego. Ekstrakt z bakopy drobnolistnej zawiera dużą ilość silnych antyoksydantów, dlatego uważa się, że wspomaga zdrowie mózgu poprzez ograniczenie stresu oksydacyjnego i stanów zapalnych.

Badania sugerują, że ekstrakt z bakopy drobnolistnej może poprawiać pamięć, wydajność uczenia się i koncentrację, co tłumaczy jego dużą popularność wśród studentów oraz osób, którym zależy na podniesieniu sprawności umysłowej. Jest również uznawany za adaptogen, który pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem i niepokojem.


Czy wiesz, że Transfer Factor ReCall™ również zawiera ekstrakt z bakopy drobnolistnej? Zobacz:


Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego:

Czy wiesz, że ten ekstrakt jest pozyskiwany z jednego z najstarszych gatunków drzew na naszej planecie? Ekstrakt pozyskuje się z liści miłorzębu dwuklapowego, które od wielu stuleci były wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej i cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie ze względu na swoje właściwości prozdrowotne.

Jednym z głównych składników ekstraktu z miłorzębu dwuklapowego są flawonoidy, które spełniają funkcję przeciwutleniaczy i mogą pomagać w ochronie komórek przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego jest znany z korzystnego wpływu na zdolności kognitywne, ponieważ uważa się, że poprawia pamięć i funkcje poznawcze.

Niektóre badania sugerują, że może pomagać w ograniczeniu związanego z wiekiem spadku zdolności poznawczych oraz wspomagać zdrowie mózgu.

Wykorzystując potencjalne dobroczynne właściwości ekstraktu z miłorzębu dwuklapowego, możesz poprawić krążenie krwi, dobrostan poznawczy oraz ogólną witalność.

Poniżej przedstawiamy niektóre z produktów zawierających ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego:


Witamina C:

Czy wiesz, że witamina C przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych? Ponadto pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia, chronić komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi oraz zapewniać prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

Biorąc pod uwagę powyższe zalety witaminy C, zdajemy sobie sprawę jak ważne jest uwzględnienie w diecie owoców bogatych w ten składnik odżywczy, takich jak kiwi, maliny i pomarańcze!

Formuła suplementu 4Life Riovida łączy w sobie witaminę C z sokami z owoców takich jak czerwone winogrona, borówki i jagody acai!

Ale ten niezwykle ważny składnik wchodzi również w skład kilku innych produktów, w tym:

Nie przegap okazji do tego, by wspomóc zdrowie mózgu i cieszyć się zasłużonym letnim wypoczynkiem!

* Linki do zewnętrznych stron internetowych zamieszczane w postach na blogu 4Life są podawane wyłącznie dla wygody czytelników, którzy mogą uznać je za interesujące. 4Life nie popiera tych stron internetowych ani nie gwarantuje dokładności żadnych informacji dostępnych na tych witrynach zewnętrznych.