We noticed that you may be viewing poland.4life.com from a different country. To get the best experience we suggest double checking that you're on the website closest to you.
  • Ofertę prezentuje:
  • MARIA JOSE
  • Kupuj po cenach hurtowych
  • Ponad 20% zniżki dla Ciebie!
  • Bezpłatna wysyłka przy zamówieniach od 125 € lub więcej. Zapoznaj się z warunkami.

Obalamy 5 mitów dotyczących ćwiczeń: Twój przewodnik po zdrowych nawykach w 2024 roku

Obalamy 5 mitów dotyczących ćwiczeń: Twój przewodnik po zdrowych nawykach w 2024 roku
Kopiuj adres URL

Autorstwa: 4Life Research

Data publikacji: Styczeń 2024 r.


Szczęśliwego Nowego Roku!

Jeśli masz na ten rok postanowienie dotyczące ćwiczeń lub zdrowia, jesteś jedną z wielu osób, które postawiły sobie podobny cel. Około 95% wszystkich postanowień noworocznych ma związek z aktywnością fizyczną lub dbaniem o zdrowie, więc w styczniu pora wybrać się na siłownię i zacząć wyrabiać w sobie zdrowe nawyki.

W zalewie informacji dotyczących wspierania zdrowia czasem trudno jest odróżnić prawdę od fikcji.

Chętnie w tym pomożemy! W tym poście omówimy pięć popularnych mitów dotyczących ćwiczeń.

Mit nr 1: Wszystkie tłuszcze i węglowodany mają niekorzystny wpływ na zdrowie

Węglowodany i tłuszcze znacznie się między sobą różnią. Aby utrzymywać odpowiedni poziom energii i wspomagać funkcje życiowe organizmu, musisz przyjmować umiarkowane ilości węglowodanów złożonych i zdrowych tłuszczów.

Jeśli nie dostarczysz ich organizmowi, będzie zamiast nich korzystać z zapasów białka oraz składników odżywczych zgromadzonych w mięśniach. Świetnym sposobem na uzupełnienie ilości węglowodanów i tłuszczów (znacznie lepszym niż dwa pączki i duże Frappuccino) jest na przykład przygotowanie dwóch tostów pszennych z masłem lub awokado.

Pamiętaj jedynie, aby wszystkie rodzaje żywności spożywać z umiarem.

Mit nr 2: Spożywanie zbyt dużej ilości białka lub podnoszenie ciężarów sprawia, że wyglądasz jak kulturysta

Wiele osób unika spożywania białek i podnoszenia ciężarów, aby nadmiernie nie „pompować” muskułów. Jednak w rzeczywistości jest to mit, w który wierzy wiele kobiet

.

Białko jest potrzebne nie tylko do budowania masy mięśniowej. Występuje w kościach, chrząstkach, skórze, włosach i paznokciach. Jest nawet wykorzystywane w procesie naprawy tkanek!

Poza tym budowanie mięśni poprzez ćwiczenia siłowe, takie jak podnoszenie ciężarów, może wzmacniać kości, pomagać w redukcji wagi oraz poprawiać skład ciała.

Dlatego ćwicz z ciężarkami kilka razy w tygodniu, a Twój organizm na pewno Ci podziękuje.

Mit nr 3: Ćwiczenia mają najbardziej istotne znaczenie przy odchudzaniu

Ćwiczenia rzeczywiście pomagają w redukcji masy ciała, ale są czynnikiem, który tylko w niewielkim stopniu wpływa na utratę wagi. Ćwiczenia wpływają na nią tylko w 20%, a spożywane pokarmy – aż w 80%. Ważniejsze od tego, do jakiego wysiłku zmuszasz organizm, jest to, czym go karmisz.

Jeśli chcesz zmienić wagę, zmień dietę. Jedz więcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i chudych białek.

Oczywiście ćwiczenia również są ważne. Wspierają zdrowie serca, mogą obniżać poziom stresu oraz pomagają budować masę mięśniową i spalać kalorie. Jeśli jednak skupiasz się wyłącznie na ćwiczeniach i nie przestrzegasz zdrowej diety, Twoje starania przyniosą mniej spektakularne efekty.

Mit nr 4: Jeśli odczuwam głód, to znaczy, że tracę kilogramy

Ten mit nie jest całkowicie bezpodstawny, ponieważ deficyt kalorii (występujący, gdy organizm spala więcej kalorii niż przyjmuje) na ogół prowadzi do utraty masy ciała. Dobre efekty przy odchudzaniu zapewnia również post przerywany, ale zanim zaczniesz go stosować, skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Pamiętaj jednak, że głodówki lub częste rezygnowanie z przyjmowania pokarmów przez całą dobę lub dłużej nie są skutecznym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Twój organizm może w takiej sytuacji aktywować „tryb głodówki” i zatrzymywać więcej kalorii, ponieważ chce za wszelką cenę przeżyć i stara się zachować energię na później.

Jeśli chcesz się odchudzać, rób to w taki sposób, aby Twoje działania przyniosły długofalowe efekty.

Mit nr 5: Suplementy diety nie wspomagają dobrego samopoczucia ani transformacji ciała

Suplementy diety mogą wspomagać dobre samopoczucie i transformację ciała! Nawet najbardziej zapaleni entuzjaści ćwiczeń i dbania o zdrowie potrzebują czasem drobnego wsparcia. Spożywanie optymalnej ilości składników odżywczych z zamiarem realizacji celów związanych ze zdrowiem i aktywnością fizyczną może stanowić nie lada wyzwanie.

Znakomitym sposobem na zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze jest stosowanie suplementów przy jednoczesnym przestrzeganiu zdrowej diety. Przed rozpoczęciem nowego programu suplementacji zawsze jednak zasięgnij porady lekarza, aby uniknąć potencjalnych negatywnych skutków dla zdrowia.

Suplementy diety oferują wiele korzyści: uzupełniają niedobory ważnych składników odżywczych występujące podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych, poprawiają ogólną sprawność organizmu, dostarczając mu substancje takie jak kreatyna lub kofeina, a także inne istotne składniki odżywcze. Ponadto zaspokajają konkretne potrzeby żywieniowe, zwłaszcza w przypadku osób rezygnujących ze spożywania określonych rodzajów pokarmów, takich jak wegetarianie i weganie.

Szukasz opatentowanych produktów opracowanych na podstawie badań naukowych?*

4Life oferuje pełną gamę rozwiązań, które wspierają transformację ciała i aktywny styl życia.

Poniżej przedstawiamy kilka z naszych ulubionych produktów wspomagających treningi:

Pro-TF Chocolate i Vanilla – zawiera wysokiej jakości białka hydrolizowane, które pomagają w zwiększeniu i utrzymaniu masy mięśniowej. Wybierz wersję Vanilla lub Chocolate, aby dbać o organizm i nagradzać go po intensywnym treningu. Każda porcja tego łatwego w stosowaniu i pysznego produktu zawiera 20 gram białka.

Oczywiście 20 gram białka można dostarczyć organizmowi z innych źródeł, np. spożywając 200 gram jogurtu greckiego albo 85 gram piersi z kurczaka, 100 gram łososia lub 140 gram soczewicy, ale dzięki 4Life Pro-TF nie musisz gotować i czekać, aż organizm strawi pokarm, żeby zobaczyć efekty – po prostu przyjmujesz dodatkowe białko dokładnie wtedy, gdy go potrzebujesz.

4LifeTransform Burn– zgłoszony do opatentowania, zastrzeżony kompleks ekstraktów roślinnych wspomagających prawidłowy metabolizm tłuszczów oraz kontrolowanie wagi. 4LifeTransform Burn to klucz do Twojego sukcesu.

Zawiera 3 wyjątkowe i cenne ekstrakty roślinne – z owoców cytrusowych (Citrus paradisi, Citrus sinensis i Citrus aurantium), korzenia pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii) i pestek afrykańskiego mango – oraz dihydrokapsjat.

Czy wiesz, że pomarańcza gorzka (Citrus auratium) i pokrzywa indyjska (Coleus forskohlii) pomagają w regulacji metabolizmu tłuszczów i lipidów? Ponadto imbir działa pobudzająco i wzmacniająco, zwiększając odporność na zmęczenie.

Optymalizuj czas poświęcany na transformację ciała i włącz do swojego programu treningowo-dietetycznego cennego sprzymierzeńca.

Glutamine Prime – koncentrujesz się na utrzymaniu masy mięśniowej? Potrzebujesz wzmocnienia mechanizmów przeciwutleniających Twojego organizmu?

Ćwiczenia fizyczne naruszają włókna mięśniowe i niszczą pewną ilość białka, które ma istotne znaczenie dla mięśni.

L-glutamina i arginina to dwa aminokwasy korzystnie wpływające na utrzymanie masy mięśniowej. Ludzkie ciało wytwarza kwas liponowy i N-acetylocysteinę, które generują energię i aktywują mechanizmy antyoksydacyjne.

Energy Go Stix — ma naturalną formułę dodającą energii, która pomaga z witalnością przejść przez cały dzień, nie powodując skokowego wzrostu, a następnie spadku poziomu cukru we krwi, tak jak ma to miejsce w przypadku większości tradycyjnych napojów energetycznych.

Energy Go Stix zawiera naturalne składniki wzmacniające organizm i zapewniające mu dodatkowy zastrzyk energii, takie jak 4Life Transfer Factor i ekstrakty roślinne, które podnoszą sprawność umysłową, wspomagają metabolizm tłuszczów, koncentrację oraz czujność. Energy Go Stix jest oferowany w postaci wygodnych saszetek z pojedynczą porcją produktu, które możesz łatwo przekazać innym i zabrać ze sobą niezależnie od tego, dokąd się wybierasz.

Psst! Potrzebujesz więcej sprzymierzeńców wspierających Cię w realizacji celów związanych z transformacją ciała i poprawą samopoczucia?

Nie martw się, mamy odpowiednie rozwiązania! Sprawdź nasze produkty 4Life Transform i realizuj cele związane z dobrym samopoczuciem i transformacją ciała w 2024 roku!


* Prezentowane produkty nie są przeznaczone do diagnozowania lub leczenia chorób ani zapobiegania im.