Nowy członek Rady Konsultacyjnej Nauk o Zdrowiu

2020-06-15
Nowy członek Rady Konsultacyjnej Nauk o Zdrowiu
Salt Lake City, Utah (15 czerwca 2020 r.) Dyrektor ds. naukowych 4Life Research, dr David Vollmer ogłosił niedawno powołanie nowego członka Rady Konsultacyjnej Nauk o Zdrowiu (Health Sciences Advisory Board – HSAB), dra Dona Ottera.

Don Otter obronił doktorat z inżynierii chemicznej i materiałowej na Uniwersytecie w Auckland w 1987 roku. Na przestrzeni ostatnich 30 lat zyskał opinię nowatorskiego, interdyscyplinarnego naukowca i wykładowcy specjalizującego się w dziedzinie produktów mlecznych. Zanim objął stanowisko adiunkta na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Technicznego w Auckland, pełnił funkcję Starszego specjalisty ds. kontaktów z partnerami zewnętrznymi w Centrum Badań Nabiału na Uniwersytecie Wisconsin w Madison, Starszego specjalisty ds. badań w firmie zajmującej się produkcją artykułów żywnościowych i bioproduktów oraz był zatrudniony jako zewnętrzny pracownik naukowy na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Północnej w Raleigh.

Dr Vollmer podsumowuje: „Dr Otter posiada bogate doświadczenie w dziedzinie protein mlecznych, peptydów oraz w zakresie analizy i określania charakterystyki małych cząsteczek. Pokrywa się ono z wieloma prowadzonymi przez nas w ostatnich latach badaniami związanymi z opracowywaniem nowych produktów. Uważam, że jego wkład w nasze zasoby wiedzy naukowej będzie bardzo cenny dla naszych klientów”.

Dr Otter jest również członkiem zespołu redakcyjnego czasopisma International Dairy Journal oraz Komitetu Wykonawczego nowozelandzkiego Instytutu Technologii i Nauk o Żywności.

Firma 4Life od wielu lat uczestniczy w życiu społecznym i przykłada wielką wagę do kwestii bezpieczeństwa oraz dobrostanu klientów i pracowników z całego świata. Firma sprzedaje produkty 4Life Transfer Factor na 25 rynkach.


Dodatkowych informacji udziela:
Calvin Jolley
Wiceprezes
ds. komunikacji korporacyjnej
4Life Research
[email protected]