Olympic Bobsledder Joins Team 4Life 2019-07-12
Olympic Bobsledder Joins Team 4Life
Salt Lake City, Utah, USA (12 lipca 2019 r.) Amerykańska olimpijska bobsleistka Kristi Koplin dołączyła do zespołu 4Life. W 2014 roku Koplin uczestniczyła jako zawodniczka rezerwowa w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w rosyjskim Soczi, a obecnie startuje w Pucharze Ameryki Północnej oraz Pucharze Świata, przygotowując się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich organizowanych w 2022 roku w Pekinie.

Koplin rozpoczęła karierę bobsleistki, pracując jako pielęgniarka w bazie wojskowej Fort Carson w stanie Kolorado. Wcześniej zakwalifikowała się do Mistrzostw I Dywizji NCAA w Lekkoatletyce (amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Sportów Akademickich) oraz ustanowiła uniwersytecki rekord w rzucie młotem, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Dostrzegając jej nieprzeciętną siłę i wytrzymałość, jeden z olimpijskich bobsleistów zachęcił ją, aby wzięła udział w kwalifikacjach do kobiecej kadry narodowej bobslei. W 2010 roku została przyjęta do kadry w charakterze hamulcowej. Obecnie zajmuje pozycję pilota.

Koplin: „W tej dyscyplinie sportu o zdobyciu medalu decyduje 16/100 sekundy. Cały czas pracuję nad tym, by poprawić rozpychanie na starcie i wprowadzić 1% modyfikacji na torze. Czy mogę zrobić coś, czego nie robią inni? Wszystko zależy od siły, prędkości, zwłaszcza na odcinku końcowym, przygotowania fizycznego zawodników i profesjonalnego sprzętu. Wszystkie te czynniki muszą ze sobą idealnie współgrać podczas zjazdu z prędkością 130–145 km/h”.

Ostatnie zwycięstwo Koplin odniosła w tym roku w Calgary w Kanadzie w ramach Pucharu Ameryki Północnej. W 2022 roku w programie igrzysk olimpijskich po raz pierwszy pojawi się konkurencja monobobów kobiet, tzw. jedynki kobiet. Koplin ma zamiar wziąć w niej udział.

Koplin: „Lubię stosować suplementy RiteStart i Energy Go Stix. To wspaniałe uczucie móc dołączyć do innych uczestników olimpiady jako członek zespołu 4Life”.

Firma 4Life ma przedstawicielstwa na 25 rynkach i współpracuje z globalną siecią niezależnych dystrybutorów oraz ich klientów.

Dodatkowych informacji udziela:
Calvin Jolley
Wiceprezes
ds. komunikacji korporacyjnej
4Life Research
[email protected]