We noticed that you may be viewing poland.4life.com from a different country. To get the best experience we suggest double checking that you're on the website closest to you.
  • Ofertę prezentuje:
  • Zam Cifuentes
  • Kupuj po cenach hurtowych
  • Ponad 20% zniżki dla Ciebie!
  • Bezpłatna wysyłka przy zamówieniach od 125 € lub więcej. Zapoznaj się z warunkami.

Recykling folii termokurczliwej

Recykling folii termokurczliwej
Salt Lake City, UT (28 czerwca 2024 r.) 4Life dąży do ochrony zasobów naturalnych. Jedną z kluczowych inicjatyw firmy jest ponowne wykorzystanie polietylenu o niskiej gęstości (LDPE), nazywanego folią termokurczliwą.

4Life posiada trzy główne zakłady łańcucha dostaw w Stanach Zjednoczonych. Dwa są zlokalizowane w stanie Utah. Trzeci znajduje się w miejscowości Louisville w stanie Kentucky. Magazyny te otrzymują łącznie tysiące palet owiniętych folią termokurczliwą rocznie.

Według danych Agencji Ochrony Środowiska (EPA) ponad 75% wszystkich tworzyw sztucznych trafia na wysypiska śmieci. Czas rozkładu LDPE zależy od grubości materiału, warunków środowiskowych oraz obecności tlenu. Niezależnie od warunków panujących na wysypisku odpadów, folia termokurczliwa rozkłada się przez kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset lat.

Dyrektor ds. globalnego łańcucha dostaw Nate Buhler: „We wszystkich trzech zakładach koncentrujemy się na sprawdzaniu, co dodajemy do strumienia odpadów oraz przekierowujemy do recyklingu przetwarzane w dużych ilościach materiały, które zwykle trafiają na wysypiska”.

W ramach programów recyklingu prowadzonych przez wiele miast nie są przyjmowane miękkie tworzywa sztuczne takie jak LDPE, ale 4Life współpracuje z firmami zajmującymi się recyklingiem LDPE, w tym z WestRock Recycling w Kentucky i Rocky Mountain Recycling w Utah.

W procesie recyklingu zużytej folii termokurczliwej uzyskiwane są realne, mierzalne i wymierne rezultaty. Każdego miesiąca 4Life przekierowuje średnio około 200 kg LDPE ze strumienia odpadów do produkcji wyrobów z recyklingu.

Buhler: „Po poddaniu recyklingowi naszej folii termokurczliwej uzyskuje się regranulat, który jest wykorzystywany w procesie formowania wtryskowego wraz z innymi materiałami pochodzącymi z recyklingu do produkcji dowolnej liczby końcowych wyrobów z tworzyw sztucznych”.

Więcej informacji na temat działań firmy mających na celu ochronę zasobów naturalnych można znaleźć na stronie 4Life Green.

4Life – Immune System Company, pierwsza firma, która wprowadziła na rynek transfer factor – ma biura w kilkudziesięciu krajach i obsługuje klientów z całego świata.

Dodatkowych informacji udziela:
Calvin Jolley
Wiceprezes
ds. komunikacji korporacyjnej
4Life Research
[email protected]