Pokonane przez Was kilometry przyczyniły się do poprawy życia wielu osób 2020-04-06
Pokonane przez Was kilometry przyczyniły się do poprawy życia wielu osób
Barcelona, 6 kwietnia 2020 r. Pierwszy wyścig Solidarity Race organizowany przez 4Life Europe rozpoczął się 13 stycznia 2020 roku. W ramach tej inicjatywy przemierzyliśmy łącznie 18 200 kilometrów. W ostatnim czasie nasza akcja została przerwana z powodu wybuchu pandemii COVID-19. Zostaliśmy zmuszeni do zakończenia prowadzonych działań, aby móc stawić czoła nowemu zagrożeniu w poczuciu wspólnej odpowiedzialności za zdrowie wszystkich mieszkańców naszej planety.

Choć akcja Solidarity Race nie zakończyła się tak, jak planowaliśmy, osiągnęliśmy nasz cel, jakim było kontynuowanie niesienia pomocy poprzez fundację Foundation 4Life. Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu ponad 300 osób z całej Europy pokonaliśmy wiele kilometrów i zdołaliśmy przekazać darowiznę w kwocie 13 250 EUR. Ta pokaźna suma jest już wykorzystywana do poprawy jakości życia wielu dzieci w ramach czterech projektów realizowanych przez Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Hiszpanii i we Włoszech.

Pierwszy z nich dotyczy Wioski Dziecięcej w Caldonazzo (w regionie Trydentu w północnych Włoszech), która otrzymała od nas 2000 EUR, aby mieszkające w niej dzieci mogły w końcu pojechać na wymarzone wakacje. W ramach drugiego projektu wyposażyliśmy świetlicę w Almeríi (w południowej Hiszpanii) w sześć komputerów o łącznej wartości 4500 EUR. Przekazanie sprzętu komputerowego tej Wiosce Dziecięcej miało kluczowe znaczenie dla realizowanego w niej programu kształcenia ze względu na wysoki wskaźnik ubóstwa w tym regionie. Identyczną kwotę przekazaliśmy w ramach trzeciego projektu na rzecz 30 dzieci i 19 rodzin mieszkających w placówce w Los Realejos (Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). Za te pieniądze wymieniono wszystkie drzwi oraz okna w ramach remontu parteru budynku, w którym mieści się Wioska. Ponadto ofiarowaliśmy 2250 EUR na rzecz Wioski Dziecięcej w Andaluzji (południowa Hiszpania) oraz przekazaliśmy jej trzy komputery w celu wsparcia kształcenia mieszkających w niej dzieci.

Rafael Fernández, Wiceprezes 4Life na Europę, powiedział: „Będziemy nadal realizować projekty na rzecz młodych dziewcząt i chłopców ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, ponieważ teraz potrzebują naszej pomocy i zaangażowania bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wspólnymi siłami zdołamy tego dokonać”.

Solidarity_race

Firma 4Life ma przedstawicielstwa na 25 rynkach i współpracuje z globalną siecią niezależnych dystrybutorów oraz ich klientów.


Dodatkowych informacji udziela:
Calvin Jolley
Wiceprezes
ds. komunikacji korporacyjnej
4Life Research
[email protected]